دلایل مردودی در آیین نامه

اگر بارها در امتحان آیین نامه مردود شده اید و یا اینکه می خواهید در اولین آزمون قبول شوید توصیه می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب قصد داریم به 3 دلیل اصلی مردودی در امتحان آیین نامه بپردازیم. 

در ابتدای این مطلب می خواهیم به مهمترین دلایل مردودی در آزمون آیین نامه بپردازیم و در آخر نیز بهترین روش یادگیری و قبولی آیین نامه را به شما معرفی می کنیم. 3 دلیل اصلی مردودی در امتحان آیین نامه به شرح زیر است.

خواندن نمونه سوالات به جای خواندن کتاب

یکی از مهمترین دلایل مردودی در آیین نامه این است که خیلی از افراد فقط به خواندن نمونه سوالات آیین نامه می پردازند. اکثر افراد به اشتباه تصور می کنند که برای قبولی و موفقیت در آزمون فقط خواندن نمونه سوالات آیین نامه کافی می باشد. به همین دلیل فقط به خواندن نمونه سوالات بسنده می کنند و همین موضوع باعث مردودی آن ها در امتحان می شود.

قطعا یکی از بهترین روش های برای یادگیری و عملکرد بهتر در آزمون خواندن نمونه سوالات است اما باید به این نکته توجه داشته باشید که صرفا خواندن نمونه سوالات برای قبولی در امتحان آیین نامه کافی نیست. برای اینکه بتوانید براحتی در آزمون قبول شوید در ابتدا باید کل مطالب کتاب آیین نامه را به خوبی یاد بگیرید و در کنار خواندن کتاب به خواندن نمونه سوالات نیز بپردازید.

عدم یادگیری مطالب کتاب

یکی دیگر از دلایل مردودی در امتحان عدم یادگیری مطالب کتاب می باشد. خیلی از افراد با اینکه چندین بار کل مطالب کتاب آیین نامه را مطالعه می کنند اما نمی توانند بسیاری از مطالب را به خوبی یاد بگیرند. نکته این است که تنها افراد کم سواد و یا بی سواد با این مشکل مواجه نیستند بلکه درصد زیادی از افراد باسواد و تحصیل کرده نیز در خواندن و یادگیری مطالب کتاب آیین نامه دچار مشکل هستند.

به عنوان مثال بخش علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی یکی از بخش هایی است که خیلی از افراد در یادگیری آن با مشکل مواجه هستند. با توجه به اینکه که تنوع و تعداد تابلوهای کتاب زیاد است و بسیاری از تابلوها و علائم نیز خیلی شبیه به یکدیگر هستند همین موضوع باعث می شود که یادگیری آن کار سخت و زمان بری باشد.

به طور کلی یادگیری آیین نامه از طریق مطالعه کتاب نیازمند زمان و انرژی زیادی است. اگر می خواهید آیین نامه را در کمترین زمان یاد بگیرید بهتر است روش یادگیری خود را تغییر دهید و با روشی متفاوت آیین نامه را یاد بگیرید. یکی از بهترین روش ها، روش یادگیری تصویری و ویدیویی می باشد. در سایت درایویت یک آموزش کامل تصویری وجود دارد که با استفاده از آن براحتی می توانید آیین نامه را در کوتاه ترین زمان یاد بگیرید.

حفظ کردن مطالب کتاب

دلیل دیگر مردودی در آیین نامه حفظ کردن مطالب کتاب می باشد که باعث می شود خیلی از افراد در آیین نامه مردود شوند. باید این نکته را بدانید که حفظ کردن کتاب 220 صفحه ای آیین نامه کاری دشوار، زمان بر و غیر اصولی است. زیرا حفظ کردن مطالب کتاب هم نیازمند زمان و انرژی زیادی است و هم اینکه خیلی زود بسیاری از مطالبی که حفظ کرده اید را فراموش خواهید کرد.

شاید روش حفظ کردن برای کتاب هایی که حجم کمی دارند جوابگو باشد اما برای کتاب هایی مانند کتاب آیین نامه که حجم زیادی دارند نمی تواند کارآمد و مناسب باشد. اکثر افرادی که مطالب کتاب آیین نامه را حفظ می کنند معمولا در جلسه آزمون به خاطر استرس ناشی از آزمون بسیاری از مطالب را فراموش می کنند و همین موضوع باعث مردودی و عدم موفقیت آن ها در آزمون می شود. 

یکی از روش های کارآمد برای یادگیری مطالب کتاب این است که کتاب را به صورت روزنامه وار مطالعه کنید.اگر می خواهید مطالب کتاب هایی که حجم زیادی دارند را سریعتر و آسانتر یاد بگیرید بهترین روش این است که کل کتاب را چند بار بصورت روزنامه وار مطالعه کنید. معمولا روش خواندن روزنامه وار برای کتاب هایی که حجم و تعداد صفحات زیادی دارند بسیار کارآمدتر از روش حفظ کردن است.

توصیه: به طور کلی اگر از خواندن کتاب خسته شده اید و یا مطالب کتاب را به خوبی متوجه نمی شوید توصیه می کنیم از دوره آموزش ویدیویی آیین نامه که در سایت وجود دارد استفاده کنید. با مشاهده این آموزش خیلی سریع و راحت می توانید آیین نامه را یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد